Šī gada augusta sākumā, veicot ielu kanalizācijas remontdarbus Peldu un Kr. Valdemāra ielas krustojumā, kur pirms tramvaja līnijas izbūves 1975. gadā atradās Peldu ielas 22 nams, atrastas tortes šķīvja lauskas ar uzņēmuma – V. Dierberga kafejnīca un konditoreja – nosaukumu. Šis nams, pie kura atrastas lauskas, 20. gs. pirmajā ceturksnī piederēja galdniekam R. Kitam, kurš izgatavoja un tirgoja zārkus. Izrādās, ka kūkas smeķē arī zārciniekiem. Šķīvis ir bijis uz kājas un 34 cm diametrā.
Veicot papildu izpēti, noskaidrots, ka Latvijas pavalstnieka Viktora Dīrberga, dzimuša Harkivā (1881–1942), kafejnīca un konditoreja sākotnēji atradusies Graudu ielā 43 (Lipertu namā), bet 1934. gada rudenī Viktors un Zuzanna Olga, dzimusi Buks, Liepājā (1890–1970), nopērk bijušo Bonica kafejnīcu un turpina savu uzņēmējdarbību Graudu ielā 42 un 42a. Otrā pasaules kara laikā konditorejā esot notikuši šaha un dambretes mači. 1941. gada 14. jūnijā Viktoru un Olgu no Saules ielas 5–1 deportē uz Sibīriju, kur Viktors nomirst 1942. gada aprīlī. Olga tiek atbrīvota 1955. gada novembrī.
Tortes šķīvja lauskas Liepājas muzeja krājumā nodeva Ilze Bernāte, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Liepājas pilsētas būvvalde” Arhitektūras daļas Kultūras pieminekļu aizsardzības inspektore.
Liepājas muzejs no bijušā Latvijas armijas Jūras spēku krasta apsardzes kuģa “Spulga” komandiera, tagadējā Liepājas 7. vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Ivara Ozoliņa saņēmis dāvinājumu – kuģa “Spulga” glābšanas riņķi, ko grezno komandas locekļu paraksti.
Glābšanas riņķis ir saistīts ar kuģa vēstures satraucošiem notikumiem. Krasta apsardzes kuģis “Spulga” 2000. gadā 2. novembra pievakarē bija ceļā uz Zviedrijas ostu Kārlskrūnā, kad navigācijas kļūmes dēļ tas uzsēdās uz klints pie Zviedrijas krastiem. Par laimi, visi 17 apkalpes locekļi tika evakuēti, bet Zviedrijā kuģis atkārtoti piepildījās ar ūdeni, sasvērās un nogrima.
Ivars Ozoliņš bija kuģa komandieris no 1992. līdz 1995. gadam, un glābšanas riņķi viņam uz atvadām kā suvenīru uzdāvināja kolēģi.
Liepājas muzeja vēsturniece Aļona Križeviča atzīst, ka dāvinājums būs ļoti vērtīgs muzeja jūrniecības vēstures kolekcijas papildinājums: “Liepājas muzeja krājumā laika gaitā mērķtiecīgi veidota kolekcija par Latvijas Jūras spēku attīstību, līdz ar to dāvinājums būs ļoti vērtīgs kolekcijas papildinājums par jaunākajiem laikiem.”
1979. gadā būvētā “Spulga” bija viens no deviņiem krasta apsardzes flotiles kuģiem, kurš sākotnēji bija būvēts zivju inspekcijas vajadzībām, bet krasta apsardzei nodots 1992. gadā. Tā vērtība, ieskaitot aprīkojumu un iekārtas, bija ap 40 tūkstošiem latu. Pēc avārijas tam noņēma bruņojumu un aprīkojumu 28 000 latu vērtībā.
Liepājas muzeja krājuma arheoloģijas priekšmetu kolekcijā nonācis neparasts dobumakmens, kas atrasts Liepājas nomalē, Karostas apkaimes kāpu zonā netālu no jūras. Sākotnējā izpēte liecina, ka tas varētu būt skandināvu vēstures objekts, kas saistīts ar skandināvu ieceļotājiem, kas līdztekus kuršiem izveidoja apmetni Grobiņas priedienā no 7. līdz 9. gadsimtam.
Akmenim kopumā ir četri mākslīgi veidoti dobumi – viens akmens virspusē un trīs mazāki – apakšā. Dobumi ir ļoti rūpīgi veidoti – slīpēti un par to senumu liecina dilušās virsmas. Pieņēmumi, kam akmens varētu būt kalpojis ir dažādi – iespējams, izmantots graudu smalcināšanai tā lēzeno malu dēļ. Apakšējie dobumi, iespējams, izmantots kādu darbarīku asināšanai.
Akmens, lai arī izmēros ir salīdzinoši neliels – garumā 41 cm, platumā 37 cm un augstumā 17 cm, tā svars ir gana nopietns – 41.9 kg. Akmens sānā ir sens, dabisks lūzums.
Dobumakmeni apskatījuši un izpētījuši Latvijas Petroglifu centra vēsturnieks, dabas pētnieks Andris Grīnbergs, kā arī Latvijas Universitātes ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes, Pamatiežu ģeoloģijas fakultātes Dr. ģeol. Asociētais profesors Ģirts Stinkulis, kuri atzina, ka atradums ir ļoti savdabīgs un interesants.
Neparasto akmeni Karostas apkaimes kāpu zonā 7. maijā atrada liepājnieks Arturs Bilerts, taču kāpu vide tam nav bijusi sākotnējā atrašanās vieta, par ko liecina dzelzs savienojumu uzslāņojumi, kas nevarētu rasties sausā kāpu vidē. Iespējams, akmens jau pārvietots vairākas reizes.