Vizuālās mākslas kopizstāde “Pavasara atmoda”

2. martā Liepājas muzejā atklāta gadskārtējā vizuālās mākslas kopizstāde “Pavasara atmoda”, ko organizē biedrība “Mākslas kolēģi”.

Šogad izstāde “Pavasara atmoda” Liepājas muzejā notiek jau piekto reizi, tā kļuvusi par tradīciju pilsētas mākslas dzīvē. Izstādē eksponētas gleznas, grafikas un tēlniecības darbi, kuri ir ar jaunu formu un satura meklējumiem, kā arī ar pārbaudītu vērtību atainojumu jaunā sniegumā.

Nosaukumā “Pavasara atmoda” ietvertās koncepcijas pamatā ir daudznozīmīga  postmodernās mākslas idejas robežlīniju nojaukšana starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Ekspozīcija kopumā atkal no jauna aktualizēs kopš modernisma laika nemainīgo jautājumu: kas ir mūsdienu māksla?

“Pavasaris nāk katru gadu citāds. Mēs nekļūdīgi pēc smaržām, skaņām un pavasara krāsu radītajiem brīnumiem varam teikt – tā ir atmoda gan visai dzīvai radībai, gan mākslas pasaulei. Atmoda nāk ar jaunu sparu, svaigumu, brīnumiem, jauniem pārsteigumiem,” par izstādes ideju un nosaukumu stāsta biedrības “Mākslas kolēģi” dalībnieki.

Pagājušā gada izstādē varēja aplūkot mākslinieku jaunāko veikumu, neierobežojot radošo domu vienā tehnikā. Mākslinieki varēja iesniegt gan gleznas un grafikas, gan tēlniecības darbus.

Izstāde bez maksas Liepājas muzejā skatāma no 2. līdz 25. martam.

Pievienots: 2018-02-22 09:11:17