Liepājas muzejs aicina jauniešus piedalīties konkursā “Ideju pavasaris”

Visiem 9.-12. klašu skolēniem ir iespēja izpētīt Liepājas muzeju, Kūrmājas prospektā 16/18, un Liepājas muzeja ekspozīciju “Liepāja okupāciju režīmos”, K. Ukstiņa ielā 7/9, un piedalīties Imanta Ziedoņa muzeja organizētajā jaunrades konkursā “Ideju pavasaris”. Izpēti skolēni var veikt līdz 31. janvārim.

Jaunrades konkursa “Ideju pavasaris” virsmērķis ir aicināt jauniešus radīt idejas, kas modina radošumu caur darbu, paradoksiem, apvienojot šķietami nesavienojamo.

2018. gada “Ideju pavasaris” izaicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm, lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas. Konkursa organizatori aicina skolēnus kļūt par kultūras satura līdzautoriem un radīt tādas idejas, kas sajūsmina gan pašu radītāju, gan apkārtējos, pauž attieksmi par Latvijā nozīmīgo un aktuālo, kā arī iesaista līdzcilvēkus un sabiedrību kopumā.

Konkursa darba uzdevums – radīt jauniešiem aktuālu ideju kādā Latvijas muzejā vai kultūras iestādē. Ar nosacījumu, ka ideju ir iespējams realizēt līdz 2018. gada 31. maijam, un tā spēs iedvesmot arī citus vienaudžus iesaistīties muzeju vai kultūras iestāžu piedāvājuma veidošanā.

Konkurss sastāv no pieciem posmiem. Izpētes posmā līdz 31. janvārim jaunieši aicināti aiziet un izpētīt kādu muzeju vai kultūras iestādi (kultūras namu, saieta namu, jauniešu centru, bibliotēku u.tml.), novērot to un padomāt, kāds varētu būt pienesums muzeja vai kultūras iestādes labā.

Pieteikšanās posmā jauniešiem līdz 31. janvārim jāpiesaka sava ideja “Ideju pavasarim”, aizpildot pieteikuma anketu, kas atrodama Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā.

Februārī jauniešiem būs iespēja doties uz radošajām rezidencēm, kur kopā ar jomas profesionāļiem varēs pilnveidot savu ideju un saņemt atbildes uz jautājumiem.

Laika posmā no februāra līdz maija vidum konkursa dalībnieki varēs īstenot savu ideju kopā ar domubiedriem un muzeju vai kultūras iestāžu darbiniekiem.

Visiem, kuri būs īstenojuši idejas līdz 2018. gada 31. maijam, būs iespēja doties uz divu dienu vasaras radošo rezidenci Imanta Ziedoņa muzejā.

Plašāku informāciju par konkursu var iegūt Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā vai šeit: http://www.ziedonamuzejs.lv/lv/ideju-pavasaris.

Pievienots: 2018-01-22 12:04:22