Interaktīva izstāde “Mans pilsētas PORTRETS”

Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18, atklāta mākslinieka, dizainera Madara Markusa-Narvila interaktīva izstāde “Mans pilsētas PORTRETS”.

Liepājas muzeja dārzā izvietoti 12 interaktīvi jeb papildinātās realitātes mākslas darbi, kas atspoguļoti dubultās ekspozīcijas foto attēlā. Mākslas darbi veidoti, mākslinieka modeļiem, Liepājas pilsētas jauniešiem, mijiedarbojoties ar pilsētvidi.

Mākslas darbi apskatāmi ar “Overly” aplikācijas palīdzību – izstādes apmeklētāji var tos iedzīvināt un uzzināt stāstu, kas slēpjas aiz katra no šiem darbiem.

“Mans pilsētas PORTRETS” ir mākslas projekts, kas ieguvis finansiālu atbalstu, piedaloties Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotajā projektu konkursā. Projektā ar LBJC “Jauniešu māja” starpniecību iesaistījās Liepājas jaunieši – darbojoties kopā ar projekta autoru, piedalījās dažādās radošās darbnīcās.

“Es vēlos, lai mūsdienu jaunieši piedomātu pie tā, kā būt radītājiem – radošām personībām – ar pašiniciatīvu, nevis patērētājiem. Liepāja ir skaista un sakārtota pilsēta, kur jauniešiem ir daudz iespēju izpausties un iegūt jaunas prasmes un zināšanas. Ar šo projektu es vēlos parādīt jauniešiem un visiem citiem interesentiem, ka Liepājas seja neaprobežojas ar “Lielo dzintaru”, Trīsvienības baznīcu, bet katram no mums ir sava pilsētas īpašā vieta, ar kādu īpašu stāstu, kas mums vairāk vai mazāk asociējas ar šo pilsētu un tās vidi,” par projektu un izstādes darbiem stāsta Madars Markus-Narvils.

Veidot mākslas darbus, kas mijiedarbojas ar mūsdienu tehnoloģijām, papildināto realitāti, Madars uzsāka, studējot Liepājas Universitātes mākslas nodaļā. Absolvējot šo nodaļu, kā maģistra darba tēma tika izvelēta “Paplašinātas realitātes mijiedarbība ar mākslu”, kas rezultējās sešos izstādes darbos ar nosaukumu “Paplašinātā realitāte – PORTUGĀLE”.

Izstādes laikā plānotas arī tikšanās un radošās darbnīca ar fotomākslinieci, dzīves pētnieci Baibu Rubīni, kā arī ar Latvijas uzņēmuma “Overly” pārstāvi Aināru Kļaviņu. Uzņēmums “Overly” ir vienīgais Baltijas valstīs, kas specializējas papildinātās realitātes tehnoloģijā.

Mākslinieks ir liepājnieks, kurš vairāk kā 11 gadus dzīvojis Rīgā, bet nu jau pēdējos četrus gadus par savām mājām atkal sauc Liepāju.

Absolvējis Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras nodaļu, studējis Baltijas Starptautiskās akadēmijas Datordizaina fakultātē un Liepājas Universitātē ieguvis bakalaura grādu dizainā. Pēcāk, paplašinot savu redzes loku, Liepājas Universitātē ieguvis Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā.

Kopš 2006. gada Madars nodarbojas ar arhitektonisku objektu projektēšanu, bet vairāk ir aizrāvis interjera dizains.

Izstāde Liepājas muzeja dārzā apskatāma no 29. novembra līdz 14. janvārim. Ieeja – bez maksas.

Pievienots: 2017-11-24 13:58:42