Martas Ģibietes stikla skulptūru izstāde

Liepājas muzejā atklāta latviešu stikla mākslinieces Martas Ģibietes stikla skulptūru izstāde "Ceļotāji", kurā var apskatīt mākslinieces veidotas dažādu krāsu un formas stikla skulptūras.

Māksliniece pārsteidz ar neparastu pieeju stiklam – no daudziem ģeometriski precīzi aprēķinātiem stikla gabaliņiem, kuros iepriekš iekausētas kapara stieples, kopā savīti tēli, kas pāraug bezierobežojuma formu stikla tēlniecībā. Šī mākslinieces autortehnika bijusi pamats lielai daļai viņas projektu līdz šodienai.

Kā uzsver Marta Ģibiete: “Mani stikla darbi ir ceļotāji, mani pārstāvji, kas dodas uz dažādām nezināmām vietām, sastop svešiniekus, atklāj jaunus apvāršņus, gūst jaunus draugus, iespaidus, atziņas. Ceļotāja, klejotāja tēls mani vienmēr saistījis ar brīvību, neatkarīgo dabu un meklētāja nemieru. Tas vilina doties. Vai vismaz sapņot un radīt jaunus un jaunus darbus, un  laist tos pasaulē ceļot.”

Martas Ģibietes saknes ir Kurzemē, viņa ir dzimusi un uzaugusi  vējainajā Liepājā, absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu (LLMV). Vēlāk, 2005.gadā, Marta ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra grādu Stikla mākslas apakšnozarē.

Kopš 1996. gada Marta Ģibiete strādā radoši, piedaloties gan Latvijas, gan starptautiskajās mākslas izstādēs, projektos un simpozijos. Marta Ģibiete ir latviešu stikla māksliniece, kuras vārds iepazīstināšanu neprasa un jau neskaitāma reizes godam pelnījis starptautisku atpazīstamību.

Jau 20 gadus Marta Ģibiete attīsta un īsteno savas radošās idejas gan veidojot stikla skulptūras autortehnikā, gan vides objektus no spoguļiem un citiem materiāliem.

Pasaules mērogā stikla mākslas nozarē Marta Ģibiete ienāca strauji un spilgti - 1997. gadā starptautiskā jauno mākslinieku konkursā Young Glass 1997 Dānijā, iegūstot The Ebeltoft Prize, bet gadu vēlāk iegūstot Jutta Cuny-Franz Memorial Award 1998”.

Mākslinieces darbi atrodas publiskās kolekcijās dizaina un mākslas muzejos Latvijā un Eiropā, kā arī darbi bijuši skatāmi daudzās starptautiskās mākslas izstādēs - Francijā, Čehijā, Japānā, Korejā, Bulgārijā, Polijā, Azerbaidžānā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, ASV, Vācijā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Beļģijā, Latvijā.

Izstāde Liepājas muzejā apskatāma no 9. novembra līdz 30. decembrim. Ieeja – bez maksas.

Pievienots: 2017-10-31 09:51:50