Liepājas muzejs aicina iesaistīties akcijā “Muzeju Nakts 2017”

Trešdien, 22. martā, plkst. 17.30 Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina uz tikšanos ikvienu sadarbības partneri, kas ieinteresēts piedalīties starptautiskā akcijā “Muzeju nakts 2017” Liepājā, lai apspriestu programmu un aktivitātes.

Liepājas muzejs arī šogad aicina iesaistīties starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts 2017”, kas notiks 20. maijā no plkst. 19 līdz 01 naktī. Šī gada  akcijas tēma ir LAIKS. Kā devīze Muzeju naktij  izvēlēta dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rinda: „LAIKS ĀTRĀKI STEIDZAS KĀ VILCIENA RATS”, godinot viņa šī gada 150. gada dienu.

Tieši kā E. Veidenbauma dzejas rindā katram ir savs vilciena vagons, kurā īstajā laikā ir jāpaspēj ielekt un no tā īstajā pieturā izkāpt. Tas kā izbaudīsi ceļu šajā līganajā vai kalnainajā braucienā būs no katra paša atkarīgs.

Laiks atstāj pēdu nospiedumus ne tikai spoguļa atspulgā, tajā veroties, bet arī  vēsturē, tagadnē un nākotnē. Laiks ir tas, ko redzam sev apkārt, veroties pilsētas ieliņu māju jumtu korēs vai vectēva bārdas sirmumā.

 Ir skaisti atskatīties uz to, ko mums atstājuši mantojumā senči, ir pilnasinīgi jāizdzīvo ik katru laika sprīdi tagadnē un jāsēj “sēklu” ar darbību vai ideju produktīvākai un gaišai nākotnei. Laika kontekstā muzejiem ir ko rādīt, jo muzejs savā ikdienas darbībā dažādos formātos atspoguļo pagātni kā paliekošu vērtību nākotnei, izejot cauri dažādiem laiku lokiem.

Laiks var būt sabiedrotais vai ienaidnieks, to nu diktē likteņa pirksts. Taču laiks ir mums līdzās, tas diktē savu takti un skaidrs ir viens, ka ir labāk ja tam ejam līdzi. Jo tas nevaicājot tver aiz rokas un steidzas uz priekšu, gluži kā vilciena rats.

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, kuru pulkam pievienojušās arī daudzas cita veida institūcijas. Tādēļ aicinām iestādes piedalīties šī gada muzeju naktī, jo tā ir iespēja vērt durvis apmeklētājiem uz savu telpu, pagalmu, vidi, lai Muzeju nakts apmeklētāji rastu iespaidu, mācītos un uz brīdi aplūkotu “Jūsu” redzējumu par “laiku”.

Plašāka informācija, zvanot +371 29605223.

Pievienots: 2017-03-16 16:57:53