Liepājas muzejā skatāma Somijas fotomākslinieka izstāde

9. februārī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 tika atklāta Somijas fotogrāfa Henrika Dunkera fotogrāfiju izstāde “Dāvanas pēc protokola”.
“Dāvanas pēc protokola” ir somu mākslinieka Henrika Dunkera Latvijā veidots fotogrāfiju cikls, kas veltīts diplomātiskajām dāvanām. Šis projekts sākās, kad Henriks Dunkers saņēma uzaicinājumu veidot diplomātisko dāvanu bilžu sēriju “Orbītas” izdevumam “Talka”. 

Fotogrāfijās redzamas dāvanas, kas pasniegtas valsts, oficiālo un darba vizīšu ietvaros Latvijā un ārvalstīs. Izstādes autors ar šo projektu centies uzsvērt, ka apmainīšanās ar dāvanām ir abpusējs sadarbības centienu apliecinājums, reprezentējot savu valsti un tautu. 

Fotogrāfijas uzņemtas Latvijas Valsts prezidenta pilī, bet pils remonta laikā – Melngalvju namā, Saeimā un Ministru Kabinetā.

Šī jau ir otrā Liepājas muzeja sadarbība ar Henriku Dunkeru. Pirms gada  Liepājas muzeja ekspozīcijā „Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 bija skatāma viņa fotogrāfiju izstāde „Studio Kapsēde”, kur autors savās fotogrāfijās bija iemūžinājis  padomju laika sadzīves priekšmetus, atklājot aiz tiem paslēptos Kapsēdes iedzīvotāju personīgos stāstus.

Henrika Dunkera darbi atrodas laikmetīgās mākslas muzeja "Kiasma" kolekcijā Helsinkos, kā arī "Moderna Museet" kolekcijā Stokholmā un Somijas Fotogrāfijas muzejā. Par viņa nozīmīgākajām izstādēm var uzskatīt „If Nokia were a place” (2007) un „Hay on the Highway” (European Photography Award, 1993). 

Latvijā viņš sadarbojies ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Rīgas porcelāna muzeju, veidojis izstādes Rīgā un Ventspilī. Henrika Dunkera fotogrāfijas publicētas "The Independent", "The Sunday" "Telegraph", "The New York Times", "Wired", "Süddeutsche Zeitung", "Helsingin Sanomat", "Rīgas Laiks" un citos izdevumos.

Izstāde ir pieejama apskatei no 9.februāra līdz 5.martam. Ieeja bez maksas. 

Pievienots: 2017-01-30 14:38:33