Kad kuģi ienāk ostā

Muzejpedagoģijas nodarbībā “Kad kuģi ienāk ostā” skolēni var iepazīties ar Liepājas ostas darbību, tās attīstību dažādos laika posmos izstādes "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" ietvaros.

Atzīmējot Liepājas ostas 320 un Liepājas SEZ 20 gadu jubileju, skolēniem tiek piedāvātas nodarbības, kuru mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar ostas darbību, tās nozīmi Liepājas attīstībā, sākot ar ostas pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, tai skaitā arī ar Liepājas SEZ darbību.

1697. gadā noslēgtais Liepājas ostas būves līgums starp Liepājas pilsētu un hercogu Frīdrihu Kazimiru kalpo kā pirmais nopietnais atskaites punkts, kad varam runāt par Liepājas ostas rašanos. Liepājā būvēja kuģus, te ir neaizsalstoša osta, kuru iekārojuši daudzi. Caur Liepājas ostu laika gaitā ir eksportēta labība, kokmateriāli, ādas un lauksaimniecības produktus, savukārt ostā ienāca celtniecības materiāli, metāli, metālu izstrādājumi, sāls, siļķes, utt.

19. gs. beigās, 20. gs. sākumā Liepājas osta kļuva par ievērojamu emigrācijas punktu no Krievijas impērijas uz Ameriku. Vienmēr ostā strādājuši zvejnieki, kas godam darījuši savu darbu un gādājuši arī par liepājniekiem, grūtajos kara gados drosmīgi devušies jūrā, lai sarūpētu iztiku, neskatoties uz grūtībām, ar kurām tajā brīdī nācies saskarties. Ostas dzīve ir ritējusi ļoti mainīgi, atbilstoši laikam, taču osta ir bijusi, ir un būs nozīmīga Liepājas daļa, kas nosaka pilsētnieku dzīves ritmu un labklājību.

Nodarbība “Kad kuģis ienāk ostā” pielāgota dažādām skolēnu grupām, papildinot nodarbības laikā paredzēto izstādes "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" apmeklējumu, kad varēs uzzināt daudz jauna par ostas darbību dažādos vēstures posmos, ar radošām aktivitātēm. Nodarbības pieejamas gan 1. - 6. klašu grupām. Jaunāko klašu grupām piedāvājam, iedvesmojoties no mūsu krājumā esošajām mākslinieku gleznām, zīmēt kuģus un ostu, vai mēģināt origami tehnikā izlocīt izvēlēto kuģa veidu.

Izstādē "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 apskatāmi gan līdz šim neredzēti Liepājas muzeja jūrniecības krājuma priekšmeti, tai skaitā arī pēdējo gadu jaunieguvumi, gan audiovizuālie materiāli. Tā tapusi sadarbībā ar Liepājas SEZ un Liepājas kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Izstāde apskatāma līdz 2017. gada beigām. Ieeja bez maksas.

Nodarbībām un grupu ekskursijām lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: maruta.eistere@liepajasmuzejs.lv; pasts@liepajasmuzejs.lv.

Muzejpedagoģijas nodarbības „Kad kuģis ienāk ostā” cena vienai grupai 8.82 eiro (līdz 25 cilvēkiem). Nodarbības ilgums: 50 min.

Pievienots: 2017-04-26 15:28:38