Kad kuģi ienāk ostā

Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību “Kad kuģi ienāk ostā”. Nodarbībā skolēni varēs iepazīties ar Liepājas ostas darbību, tās attīstību dažādos laika posmos izstādes "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" ietvaros.

Atzīmējot Liepājas ostas 320 un Liepājas SEZ 20 gadu jubileju, skolēniem tiks piedāvātas nodarbības, kuru mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar ostas darbību, tās nozīmi Liepājas attīstībā, sākot ar ostas pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, tai skaitā arī ar Liepājas SEZ darbību.

1697. gadā noslēgtais Liepājas ostas būves līgums starp Liepājas pilsētu un hercogu Frīdrihu Kazimiru kalpo kā pirmais nopietnais atskaites punkts, kad varam runāt par Liepājas ostas rašanos. Liepājā būvēja kuģus, te ir neaizsalstoša osta, kuru iekārojuši daudzi. Caur Liepājas ostu laika gaitā ir eksportēta labība, kokmateriāli, ādas un lauksaimniecības produktus, savukārt ostā ienāca celtniecības materiāli, metāli, metālu izstrādājumi, sāls, siļķes, utt.

19. gs. beigās, 20. gs. sākumā Liepājas osta kļuva par ievērojamu emigrācijas punktu no Krievijas impērijas uz Ameriku. Vienmēr ostā strādājuši zvejnieki, kas godam darījuši savu darbu un gādājuši arī par liepājniekiem, grūtajos kara gados drosmīgi devušies jūrā, lai sarūpētu iztiku, neskatoties uz grūtībām, ar kurām tajā brīdī nācies saskarties. Ostas dzīve ir ritējusi ļoti mainīgi, atbilstoši laikam, taču osta ir bijusi, ir un būs nozīmīga Liepājas daļa, kas nosaka pilsētnieku dzīves ritmu un labklājību.

Nodarbība “Kad kuģis ienāk ostā” būs pielāgota dažādām skolēnu grupām, papildinot nodarbības laikā paredzēto izstādes "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" apmeklējumu, kad varēs uzzināt daudz jauna par ostas darbību dažādos vēstures posmos, ar interesantām aktivitātēm, kas paredzētas atbilstoši skolēnu vecumam, tādējādi nodarbības pieejamas gan 1. - 4. klašu, gan 5. - 7. klašu un 8. - 12. klašu skolēnu grupām. Jaunāko klašu grupām piedāvājam, iedvesmojoties no mūsu krājumā esošajām mākslinieku gleznām, zīmēt kuģus un ostu, 5.-7. klašu grupai izmēģināt kādu seno kuģu saziņas metodi, bet ar vecākajām grupām runāsim par profesijām, kas saistītas ar jūrniecību.

Izstādē "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 apskatāmi gan līdz šim neredzēti Liepājas muzeja jūrniecības krājuma priekšmeti, tai skaitā arī pēdējo gadu jaunieguvumi, gan audiovizuālie materiāli. Tā tapusi sadarbībā ar Liepājas SEZ un Liepājas kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Izstāde apskatāma līdz 3. septembrim. Ieeja bez maksas.

Nodarbībām un grupu ekskursijām lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: maruta.eistere@liepajasmuzejs.lv; pasts@liepajasmuzejs.lv.

Muzejpedagoģijas nodarbības „Kad kuģis ienāk ostā” cena vienai grupai 8.82 eiro (līdz 25 cilvēkiem). Nodarbības ilgums: 50 min.

Pievienots: 2017-04-26 15:28:38