Izraēlas fotomākslinieka Gustavo Sagorsky fotoizstāde SONIA

 

Gustavo Sagorska darbu cikls “Sonia” ir tapis ilgstošā periodā, un savu pirmizrādi piedzīvo tieši Latvijā. Izstādes darbu galvenā varone Sonija ir fotomākslinieka sieva, kuras portreti tapuši vairāku gadu intervālā un dažādās dzīves situācijās, atšķirīgā vecumā un noskaņā.

Kā uzsver pats autors, tas ir “mīlestības stāsts”, bet vienlaicīgi arī “mīlestības vēsture”, reālas mīlestības, kam ir sava vieta laikā un telpā. Cik dažāds ir viņas tēls, tikpat dažādas ir izmantotās fotogrāfijas tehnikas – daži attēli ir momentuzņēmumi, dažas fotogrāfijas ir melnbaltas, bet citas – krāsainas. Mainās fotogrāfiju kvalitāte un gaismas, it kā vienlaicīgi mainītos arī Sonija un pasaule ap viņu.

Taču tas, kas nemainās gandrīz nemaz, ir uz viņu vērstais skatiens. Tas ir intīms, mīlošs skatiens, kas atkārtojas visos attēlos. Vairākumā fotogrāfiju Sonija skatās tieši kamerā, tomēr pat tad, kad viņa to nedara, šķiet pilnīgi skaidrs, ka viņa apzinās uz viņu vērsto skatienu, apzinās ne jau kameras kā “traucēkļa”, bet gan sava mīlošā vīra klātbūtni. Viņa ļaujas objektīvam, tomēr nepadodas tam, un attēls viņu nesagūsta.

Gustavo Sagorskis ir dzimis 1975.gadā Argentīnā un šobrīd dzīvo Izraēlā -  Jeruzalemē. Bezalelas mākslas un dizaina akadēmijā, Jeruzalemē, ieguvis gan bakalaura, gan arī maģistra grādu tēlotājmākslā. Kopš 2008. gada ir Bezalelas Mākslas un dizaina akadēmijas Fotogrāfijas fakultātes pasniedzējs.

2014. gadā kļuva par Ņujorkas alternatīvās izglītības radošās grupas “Apexart Fellowship” dalībnieku, savukārt divus gadus vēlāk saņēma Izraēlas Kultūras ministrijas veicināšanas balvu.

Gustavo Sagorska darbi ir izstādīti daudzviet pasaulē, viņam bijušas personālizstādes Filadelfijā, Buenosairesā, Telavivā, Taškentā, arī Minskā. Viņš piedalījies daudzās grupu izstādēs, tostarp Vācijā, Itālijā, Čehijā, Izraēlā, Argentīnā u. c.

Izstāde Liepājā notiek sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā, Liepājas Kultūras pārvaldi un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA “DG Termināls” atbalstu.

Izstāde ilgst no 6. septembra līdz 1.oktobrim.

Ieejas maksa - pieaugušajiem - 2 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas.

Pievienots: 2017-08-29 13:00:33