Laikmetīgās mākslas izstāde "CEĻŠ" - Festivāla VIA BALTICA ietvaros

Augusta mēnesī, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, jau septīto reizi notiek festivāls „VIA BALTICA”, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs, kino seansos un citos kultūras pasākumos. Festivāla ietvaros 10. augustā plkst. 17.00 Liepājas Muzejā Kūrmājas pr. 16/18  tika atklāta Latvijas un Lietuvas laikmetīgās mākslas izstāde "Ceļš". Istāde ir idejas turpinājums 2014. gadā notikušajam izstāžu ciklam "KELIAS/CEĻŠ/KETT", kura idejas autore bija lietuviešu kuratore Dovile Tomkute-Veleckiene.

Izstāde “Ceļš” tapusi sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas mākslinieku savienībām, apvienojot dažādu paaudžu autorus ar atšķirīgiem izteiksmes veidiem un dažādām pieredzēm. 2017.gada ekspozīcijā Latvijas Mākslinieku savienības kolekciju sastādījā kurators Igoras Dobičins, pieturoties pie pirmatnējā izstādes idejas koncepta, uzsverot, ka māksliniekam ir nozīmīga loma pasaulē notiekošajos procesos, tāpat kā 1989.gada 23.augustā, kad Latvijas Mākslinieku savienība līdzdarbojās Baltijas ceļa idejas radīšanā.Latvijas Mākslinieku savienība piedāvā kolekciju, kurā ir pārstāvēti mākslinieki: Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins, Juris Utāns, Sigita Daugule, Jānis Purcens, Kārlis Siliņš, Ansis Butnors, Igors Dobičins, Rihards Delvers, Laura Ozola.

Lietuvas mākslinieku savienības kuratore Evelīna Januškaite-Krupaviče atlasījusi Indres Ercmonaites, Jurgas Užkurnītes, Aušras Jasjukevičūtes, Aļģimanta Šlapiks, Ramūna Grikeviča, Viganta Paukštes, Luksa Šupšinsks un Mikoles Jenčienes darbus, kas Baltijas ceļa tēma ir atspoguļo dažādos mākslas žanros, kuros mākslinieki izgaismo svarīgo izvēles brīvību - būt par mākslinieku. Tā ir brīvība lauzt stereotipus, brīvība, brīvība būt pašam, būt patiesam.

Izstāde “Ceļš” ir skatāma no 10.augusta līdz 3.septembrim. Tā eksponēta gan Liepājas muzejā, gan jaunatklātajā mākslas galerijā "Roma" (Zivju iela 3). 

Izstādes tapšanu atbalsta Latvijas Mākslinieku savienība, Lietuvas Mākslinieku savienība, Liepājas muzejs, galerija “Roma” un Liepājas kultūras pārvade. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_balticadraugiem.lv/viabaltica un facebook.com

Pievienots: 2017-08-07 15:27:26